startmapa stronykontakt
4Taroty
Czasem los robi z zupełnie niewinnego człowieka ofiarę...
Jedna z moich stałych klientek przez pewien czas przychodziła codziennie rano, by wyciągnąć jedną z kart, która określi sytuację, w jakiej znajdzie się danego dnia. To był nasz mały, metafizyczny eksperyment.
Tego pamiętnego dnia moja klientka wyciągnęła 7 Buław. Karta symbolizuje obronę z silnej pozycji. Wiedziałam, że cokolwiek się wydarzy, moja klientka da sobie z tym radę. I długo nie musiałam czekać na jej historię.

Kobieta poszła na zakupy do pobliskiego sklepu, gdzie kupiła mrożoną rybę. Zapłaciła, wyszła. W domu zorientowała się, w roztargnieniu kupiła zbyt małą rybę na obiad dla kilkuosobowej rodziny. Wróciła do sklepu, by dokupić parę drobiazgów i kolejną rybę.

Stojąc za regałami, usłyszała, jak sprzedawczynie rozmawiają o niej, twierdząc, że ukradła mrożoną rybę. Oskarżyły ją, że wyszła ze sklepu, nie płacąc za towar. Kobieta oburzona jawną niesprawiedliwością próbowała się bronić. Niestety, nie miała paragonu, a kierownik chciał wezwać policję. Zrozpaczona próbowała sobie przypomnieć, gdzie włożyła paragon. Zostawiła w sklepie dokumenty i pobiegła go szukać. Szczęśliwie - znalazła go w domu, zmięty, leżący obok kosza na śmieci. Ten przypadek wydał jej się znamiennym, jako że nigdy nie brała paragonów ze sobą. Zawsze wyrzucała je już w sklepie.

Finał historii był szczęśliwy - gorące przeprosiny, kosz pyszności od kierownictwa sklepu.

Wszystkie teksty umieszczone w serwisie www.4taroty.pl podlegają ochronie prawa autorskiego. Powielanie i kopiowanie – prawnie wzbronione.