startmapa stronykontakt
4Taroty
Tarot daje nadzieję, że sytuacje nie znajdujące rozwiązania tu i teraz, kiedyś się skończą. Każdy człowiek wierzy, że przeżyje chwile, które nauczą go być dumnym z siebie. Lecz tylko walka z losem może wzbudzić poczucie takiej potęgi, która z kolei da nadzieję na realizowanie siebie w lepszej odsłonie. Nadzieja nadaje egzystencji sensu i rozpędu. Daje siłę do realizacji planów i marzeń.
Tarot jest katalizatorem emocji. Pokazuje, że nad każdą sytuacją można mieć władzę, nad każdą w jakiś sposób da się zapanować. Daje również odwagę konieczną do podejmowania takich decyzji, o jakich często nie ma się siły myśleć, a które zmieniają życie na wiele, wiele lepsze.

Tarot nieustannie popycha do rozwoju. Pokazuje, że człowiek musi zdobyć się czasem na wielką odwagę, by ulepszyć swoje życie. Musi zerwać z tym, co wydaje mu się koszmarem, ale koszmarem znanym, w którym bezradnie tkwi. Tarot mówi o podstawowej życiowej prawdzie – każda, nawet najbardziej dramatyczna zmiana jest zmianą na lepsze, jeśli uwalnia od czegoś, czego się nie akceptowało.

Kiedy Tarot podpowie, że dana sytuacja kiedyś znajdzie szczęśliwy finał, łatwiej jest znosić ciężką teraźniejszość. I tu znowu wszystko sprowadza się do nadziei i siły, które Tarot uruchamia w człowieku.

Wszystkie teksty umieszczone w serwisie www.4taroty.pl podlegają ochronie prawa autorskiego. Powielanie i kopiowanie – prawnie wzbronione.